SÜNDMUSEST

Open House Tartu

Open House Tartu on Open House Tallinna satelliitüritus. Projekt kutsub avastama Tartu linnaruumi ning tutvuma siinse arhitektuuri ja hoonete ajalooga. Ühe nädalavahetuse vältav üritus avab ligi 30-ne avaliku hoone, eramu, ehitusjärgus oleva objekti ning põnevama kontori- ja tootmishoone uksed. Open House Tartu annab külastajatele hea võimaluse siseneda hoonetesse ja ruumidesse, mis tavapäraselt on avalikkusele suletud. Programm pakub ekskursioone erinevate huvidega ja eri vanuses külastajatele ning jaguneb hoonete asukohast, teemast ja ajaloost lähtuvalt. Hoonete külastused teevad eriliseks ekskursioonid, mille tutvustuste koostamisse panustavad hoonega lähedalt seotud inimesed – nii arhitektid, ajaloolased, elanikud, rentnikud kui haldajad. 

Meeskond

Sündmust korraldab Eesti Arhitektuurikeskus MTÜ, kes on olnud mitmetele laiemat avalikkust kaasanud arhitektuuri ja linnaruumi teemasid puudutavatele sündmuste (Peatänav, Tallinna Arhitektuuribiennaal, Välkloengud, Veneetsia Arhitektuuribiennaali Eesti paviljon) läbiviijaks. Tulevikku vaatavalt tegeleb Eesti Arhitektuurikeskus aga kestliku arhitektuuri ning sellega seonduvate ringsete ehitustehnoloogiate uurimise ja propageerimisega.

Open House WorldWide

Open House sai alguse Londonis 1992. aastal eesmärgiga anda edasi paremat arusaama arhitektuurist eriala väliselt. Sündmus on tasuta ning kutsub inimesi külastama ja õppima hooneid. Selline formaat sobis mitmetele linnadele ümber maailma ning 2010 aastal loodi Open House Worldwide Family. Täna korraldatakse Open House sündmust enam kui 40 linnas üle maailma: Barcelona, Helsingi, Rooma, Melbourne New York ja mitmetes teistes. Kõik need linnad on liitunud Open House Worldwide organisatsiooniga ning jagavad ühist eesmärki: kaasata rahvast arutlema arhitektuuri ja keskkonna kvaliteedi üle, aidates inimestel mõista ning õppida hooneid ja ruume.

Loe lisaks: www.openhouseworldwide.org

Soovid meie tegevusi lähemalt uudistada ja kätt proovida Eesti arhitektuuri teadvustamises ja levitamises?

Meeskond

Aleksander Tali

Produtsent

aleksander@arhitektuurikeskus.ee

Kevin Loigu

Kommunikatsioonijuht

kevin@arhitektuurikeskus.ee

Diana Edur

Vabatahtlike koordinaator

volunteer@openhousetartu.ee

Piibe Piirma

Kuraator

Evelin Kruus

Kuraator

Mari-Liis Hindre-Merilind

Kuraator