Tartu Ülikooli raamatukogu

Wilhelm Struve 1, Tartu

1982, Kalju Valdre ja Mart Kalling

2024
Hooned
Ligipääsetavus ratastooliga
est
eng

Eesti juhtiv teadusraamatukogu – Tartu Ülikooli raamatukogu asub Vanemuise vahetus läheduses. Ligi 40 000 registreeritud kasutajale laia lugemisvõimalust pakkuv asutus avab oma uksed ka Open House Tartu sündmuse raames.
Tänane raamatukogu hoone on esimene kultuurimälestiseks arvatud hoone Tartus, mis valmis Nõukogude ajal. 1982. aastal valminud uusfunktsionalistlikus stiilis hoone projekteerisid Kalju Valdre ja Mart Kalling ning see sai peatselt Tartu ülikooli tudengite lemmikõppimiskohaks. Hoone renoveeriti aastail 2016-2018.
Raamatukogu, mille eelkäijaks võib lugeda Academia Dorpatensise raamatukogu (1632-1710), peab oma tõeliseks sünnipäevaks 1802. aastat, kui Tartus taasavati ülikool. See sisaldab tänasel päeval 3,7 miljonit teavikut, millest 1 miljon on avahoidlas kõigile kättesaadavad.
Võimalik on tutvuda hoonega, milles leidub peale raamatute rohkesti uurimisväärset. Näiteks võib tuua Mall Tombergi gobelääni, Aet Andresma-Tamme ja Mare Soovik-Lobjakase suure klaaslühtri “Inkunaablid” hoone aatriumis ja hoone katusel olevad 500 klaaskuplit.

Foto: Kevin Loigu.

TÜ Raamatukogu fuajee

Aatrium, liikumine läbi kolme korruse, individuaaltööruumid, konverentsikeskuse ruumid ja avahoidla keldrikorrusel.

25

45-60 min

Tuur on registreerimiseta, tuurile pääsemine on järjekorra alusel.

Liitu meie uudiskirjaga

Ole aastaringselt kursis Eesti Arhitektuurikeskuse ekskursioonide ja teiste tegevustega siin!